Cmentarz Komunalny położony jest na terenie miasta Łuków przy ul. Zapowiednik 75 i zajmuje 4,5ha powierzchni. Historia tego cmentarza sięga lat 70-tych, kiedy to w 1976 roku powstały pierwsze projekty.

Zgodnie z Uchwałą nr VI/44/2015 Rady Miasta Łuków z dnia 26 marca 2015 r. Zarządcą Cmentarza Komunalnego został Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie.

Od dnia przekazania były prowadzone prace związane z przystosowaniem zalesionego terenu na potrzeby cmentarza. Wykonano m.in.: wycinkę drzew, oświetlenie, niwelowanie i zagospodarowanie terenu, 51 miejsc przygotowanych na pochówek.

W dniu 19 kwietnia 2016 r. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda dokonał poświęcenia a Burmistrz Miasta Łuków uroczystego otwarcia

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie jako Zarządca Cmentarza Komunalnego prowadzi sprzedaż miejsc grzebalnych do pogrzebów tradycyjnych: groby ziemne i murowane (z prefabrykatów żelbetowych), a w przyszłości projekt przewiduje także miejsca grzebalne do pogrzebów urnowych: groby amerykańskie i kolumbaria.

ZGL prowadzi także sprzedaż miejsc grzebalnych w systemie rezerwacji za życia.

Dzisiejsza inwestycja w zakup miejsca grzebalnego obniży koszty pochówku w przyszłości.

Sprzedaży podlegają miejsca pod groby:

    Tradycyjne murowane (z prefabrykatów żelbetowych)
  • Rodzinne - jednopoziomowe i dwupoziomowe
  • Pojedyncze – jednopoziomowe, dwupoziomowe i trzypoziomowe
    Tradycyjne ziemne
  • Pojedyncze - jednopoziomowe i dwupoziomowe

Grób murowany powstaje przez wydobycie ziemi na odpowiednią głębokość oraz umocnienie ścian i stropów prefabrykatami żelbetowymi.

Taki grobowiec posłuży kilku pokoleniom i stanowi dobry fundament dla nagrobka.

Grób ziemny powstaje przez wydobycie ziemi na odpowiednią głębokość oraz zasypanie trumny ziemią i usypanie mogiły ziemnej.

Osoba zainteresowana ma możliwość wyboru miejsca grzebalnego w obrębie wyznaczonych kwater zarówno przy pochówku jak i rezerwacji za życia.

Wszelkich formalności można dokonać od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 15.00 w Zakładzie Gospodarki Lokalowej w Łukowie.

Mapa - Projekt - Cmentarz Komunalny w Łukowie

Cennik opłat

Regulamin Cmentarza Komunalnego w Łukowie

 

Zarządca Cmentarza Komunalnego w Łukowie
Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie
ul. Warszawska 19
21-400 Łuków
tel. 25 798 25-54 (pn. - pt. w godz. 7.00 – 15.00) tel. 500-588-799 (w nagłych przypadkach)